Dům přírody Moravského krasu aaadeti.cz

Dům přírody Moravského krasu

Skalní mlýn u Blanska • Webové stránky akce

Dům přírody Moravského krasu je moderní návštěvnické středisko, které se nachází v srdci Moravského krasu na Skalním mlýně - východisku pro návštěvu Punkevních jeskyní a světoznámé propasti Macocha.
 
Jste zváni do chráněné krajinné oblasti Moravský kras, do pozoruhodného světa bílých devonských vápenců, které voda dešťů, potoků i řek po milióny let rozhlodávala, až vytvořila kraj vodního podzemí. Zavítejte do území tisíce jeskyní s mohutnými dómy vyzdobených krápníky, tajemných říček mizících v podzemí, stinných žlebů i výslunných plošin, jehož královnou je propast Macocha. Jste také zváni do krajiny, jejíž země je plná kostí a střepů, svědků života pravěkých zvířat i dávných lidí, kde ještě nedávno teklo žhavé železo a údolí zněla bušením kladiv a hamrů. Jste zváni do krajiny, kterou utváří také lidé a jejich příběhy. Krajiny, ve které najdeme pozůstatky z dob kulturního rozmachu území, ale i z dob válečných. Jste zváni do území střeženého netopýry, kde se můžete procházet rozlehlými bukovými lesy, objevovat zajímavé skalní útvary a jeskyně, nebo se jen vyhřívat jako ještěrky na rozkvetlých loukách či se zchladit v zářezech kaňonovitých údolí evokujících prostředí hor.
 
V návštěvnickém centru vám doporučí, jaká zajímavá známá i utajená místa Moravského krasu navštívit, poradí vám s plánováním pobytu i jednotlivých výletů dle vašich zájmů a přání. Prostřednictvím interaktivní expozice se můžete netradiční formou seznámit s fenomény a příběhy zdejší krasové krajiny. Moravský kras můžete zažít také prostřednictvím nabídky regionálních produktů. Pro zvídavější návštěvníky a školy jsou připraveny vzdělávací a zážitkové programy zaměřené na Moravský kras.

více informací najdete zde

provozovatel / kontakt / www.aaadeti.cz
Svět kultury a zábavy s.r.o., IČ: 04571681
email: info@aaadeti.cz